صافی مو

یکی از ترندهای روز مربوط به حوزه زیبایی این روزها، داشتن موهای صاف است. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که برخی به شکل روش های خانگی است و برخی هم روش های درمانی موهاست که به نام روش های سالنی صافی موها رواج پیدا کرده اند.

اگر دوست دارید موهایتان بدون استفاده از حرارت و اتو صاف شوند، باید بدانید می توانید از یکسری ماسک ها برای صافی موهای خود استفاده نمایید.

صافی مو بدون استفاده از اتوی مو

به جای استفاده از اتوی مو  که حرارت شدید برای صاف کردن مو بکار می برد، به موهای خود استراحتی بدهید و از برخی جایگزین های طبیعی را برای صاف کردن آن بدون تضعیف مو انتخاب کنید. راه های زیادی برای ابریشمی، سالم و نرم شدن موهایتان، بدون قرار دادن آن در دماهای بالا وجود دارد. از آنجا که همه می خواهند موهای شگفت انگیز و سالم داشته باشیم چند نکته را در این بخش به اشتراک می گذاریم تا موهای خود را به طور طبیعی صاف کنید بدون این که از اتو مو استفاده کنید.

از اواخر قرن نوزدهم، اتو مو جای خود را در زندگی بسیاری از زنان باز کرد با این حال، اکنون می دانیم استفاده مداوم اتو می تواند باعث آسیب زدن مو شود. بسیاری از متخصصین توضیح داده اند حرارت مداوم باعث آسیب برگشت ناپذیر می شود. به علاوه، باعث می شود موهای شما خشک، کدر و ضعیف به نظر برسند.

روش های عالی طبیعی برای صافی مو

  1. صاف کردن مو باجو و آلوئه ورا:

اول از همه، جو دو سر برای تغذیه، تقویت و مرطوب کردن مو عالی است. پروتئین ها، مواد معدنی، عناصر و ویتامین های زیادی دارند و دقیقا همان چیزی هستند که موها نیاز دارند.

آلوئه ورا بیش از ۷۵ ماده مغذی دارد که رشد مو را تحریک می کند و آن را یک نرم کننده عالی می سازد. هم چنین ترکیبی از بلغور جو دو سر و آلوئه ورا به صاف کردن مو بدون اتو مو کمک می کند.

۱ عدد آلوئه ورا و۲ قاشق سوپ خوری جو (۳۰ گرم) را مخلوط کنید و به شکل زیر استفاده نمایید.

اول، خمیر آلوئه ورا را بردارید و دو قاشق سوپ خوری جو اضافه کنید تا خمیر درست شود. سپس آن را در میان موهای خود بمالید و پوست سر را با آن ماساژ دهید. اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند. سپس موهای خود را با آب سرد بشویید.

  1. صافی مو بایاسمن و روغن زیتون:

روغن زیتون یک ماده عالی برای مو است. بعد از همه اینها ، این روش درمانی موها را براق و مرطوب می کند. آلوئه ورا هم چنین به جلوگیری از ریزش مو و تضعیف آن کمک می کند.

در عین حال روغن یاسمن یک ماده عالی به دلیل خاصیت صافی آن است. ترکیب این دو جز باعث می شود موی سالم تر و صاف تر داشته باشید.

۲ قاشق نرم کننده طبیعی ( ۳۰ میلی لیتر) و ۲ قاشق روغن زیتون (۳۰ میلی لیتر) و ۵  یا ۶ قطره روغن یاسمن را مخلوط نمایید. نرم کننده، روغن زیتون و روغن یاسمن را با هم مخلوط کنید. آن را بعد از شستن مو با شامپو و قبل از زدن نرم کننده به مو بزنید. ۲۰ دقیقه بماند و سپس با مقدار زیادی آب بشویید.

  1. صافی مو باسرکه سیب و آب:

علاوه بر سم زدایی بدن و کمک به فرآیند گوارش، می توانید از سرکه سیب برای صاف کردن موهای خود بدون اتو مو استفاده کنید. این جز طبیعی پ هاش موها را متعادل و با شوره سر مبارزه می کند، و باعث می شود مو سالم، قوی و لطیف شود.

۲ قاشق سوپ خوری سرکه سیب ( ۳۰ میلی لیتر ) و یک فنجان آب (۲۵۰ میلی لیتر) را مخلوط نمایید و به روش زیر استفاده نمایید. اول، سرکه سیب را در فنجان آب رقیق کنید. سپس آن را بعد از شستن موهایتان با شامپو روی پوست سر بمالید. پس از آن اجازه دهید خشک شود.

  1. صافی مو باآرد برنج و تخم مرغ:

به خاطر خواص بسیار زیاد آن، تخم مرغ همیشه در ماسک های مو وجود دارد ، زیرا آن ها مو را سالم، قوی و لطیف می سازند. این جز که با آرد برنج ترکیب می شود ، برای صاف کردن مو بسیار موثر است زیرا چربی های اضافه را حذف و وزوز مو را کاهش و از شکننده شدن مو جلوگیری می کنند.

۱ عدد سفیده تخم مرغ و ۳ قاشق آرد را به صورت زیر روی موهای خود استفاده نمایید.

اول آرد برنج را به سفیده تخم مرغ اضافه و مخلوط کنید.

سپس مخلوط را به موهای خود بزنید.

پس از آن موها را شانه کرده و بگذارید یک ساعت بماند.

پس از این زمان، موهایتان را شامپو بزنید و با آب سرد خوب آبکشی کنید.

  1. ترکیب عسل و شیر برایصاف کردن مو:

ترکیب ۱فنجان شیر و ۱ قاشق عسل را یک ساعت روی مو بگذارید سپس با آب بشویید.

  1. صافی مو باشیر و تخم مرغ :

ترکیب ۲ فنجان شیر و ۱عدد تخم مرغ را ۳۰ دقیقه بر روی موهای خود قرار دهید و با کلاه بپوشانید. سپس بشویید و شانه بکشید.

جمع بندی

در کل برای صافی موهای خود علاوه بر استفاده از ماسک های بالا باید نکاتی را نیز رعایت فرمایید. بهتر است برای شستن موی خود از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. آب داغ باعث وزوزی شدن و شکنندگی مو می شود .علاوه بر این، از شامپو و نرم کننده بدون نمک برای جلوگیری از خشک شدن مو استفاده کنید.

موهایتان را بالا نگه دارید. بعد از شستن مو آن را درهم بیندازید و با یک شانه آن را قسمت کنید. سپس موهای خود را مثل یک عمامه به دور سرتان حلقه کنید. از سنجاق مو و یا یک کلاه برای نگه داشتن آن در جای خود استفاده کنید و زمانی که خشک شد آن ها را بردارید.

اما تمام این روش ها در طولانی مدت پاسخگو خواهند بود و برای نتیجه گیری سریع تر می توانید از روش های موتراپی سالنی استفاده نمایید که هم موثرترند هم در کمترین زمان ممکن شما را به نتیجه دلخواه خود می رسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *