رابطه‌ی کوتاهی با سلامت مو

چقدر برای سلامت موهای خود ارزش قائل هستید؟

داشتن موهایی سالم آرزوی همه ماست ولی گاهی بی‌توجهی باعث می‌شود که موها سلامت و شادابی خود را از دست بدهند. بسیار پیش می‌آید که خود فرد هم نمی‌داند چرا و به کدام دلیل موهایش روز به روز فرسوده‌تر می‌شود و یا دچار بیماری هایی مانند موخوره، خشکی، وزی و … می شود. در خصوص مراقبت و نگهداری از موها اول از همه باید در مورد جنس موها و عادات خود بدانید. اگر سلامت موهایتان برای شما مهم است این مطلب را ازدست ندهید.

با توجه به این نکات مشخص می‌شود وضعیت سلامت موهای شما چگونه است، بعد درباره این‌که کدام عادت درست است و کدام نادرست به شما بهترین راهکار را ارائه خواهیم داد، علاوه بر این‌ها می‌توانید با توجه به گزینه‌های انتخابی وضعیت سلامت موهای‌ خود را ارزیابی کنید

کوتاهی مو

یکی از عادات مهم در نگهداری و مراقبت موها عادات شما در کوتاهی موهایتان است. اگر می‌خواهید موهایی سالم داشته باشید باید هر ۴ تا ۶ هفته حتما به آرایشگاه سر بزنید. این بهترین راهی است که می‌توانید موخوره‌ها را از بین ببرید و نگذارید روی موهای‌تان حرکت کنند و از نوک موها خود را به ساقه آن‌ها برسانند.

سرزدن مرتب به آرایشگاه بیشتر از آن‌که درآمد آن‌ها را زیاد کند، موهای شما را سالم و زیبا نگه می‌دارد.
اگر موهایی بلند دارید، باید از ۲ نوع حالت‌دهنده استفاده کنید؛ یک حالت‌دهنده و کاندیشنر در حمام که در نهایت آن را آب می‌کشید و یک کرم مو بعد از حمام که روی موها بزنید و آن‌ها را از آسیب‌های احتمالی محافظت کنید. اگر هم احساس می‌کنید موهای‌تان شکننده شده‌ است یا آن‌ها را کوتاه کنید یا از آرایشگرتان بخواهید برای شما از نوعی کاندیشنر عمیق و قوی مو استفاده کند.

کوتاهی مرتب موهای خود را جدی بگیرید زیرا هرچقدر این کار را به صورت منظم تر و به صورت مداوم انجام دهید باعث می شود موهایتان سالم تر و شاداب تر باشند. که این خود سبب خواهئ شد ظاهر موهای شما بهتر دیده شود.

در کل هرچقدر برای رسیدگی، مراقبت و نگهداری موهای خود وقت و هزینه صرف نمایید، تاثیر آن را روی ظاهر موهای خود خواهید دید. یکی از مهمترین نکات در حفظ و نگهداری موهای شما همین کوتاهی به موقع موهایتان می باشد.

اغلب افراد در این امر سهل انگاری می نمایند و خیلی دیر به دیر برای کوتاهی موهای خود به آرایشگاه مراجعه می نمایند. اما شما اگر می خواهید موهای زیبایی داشته باشید نباید جز این دسته باشید و باید برای موهای خود وقت بگذارید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *